Çocuğum Paylaşmayı Bilmiyor | Nasıl Öğretebilirim?
Önceki
ŞANSLIYIM
Ben Kardeşe Hazırlık Yapıyorum!
Sonraki
İnceleme

Chicco Liteway Puset İncelemesi

7 Aralık 2014
Artılar

1. Doğumdan itibaren kullanılabilir
2. Rahat ve güvenli emniyet kemeri
3. Uzun ebeveynler için ideal ölçüler
4. Kilitlenebilen ön tekerler
5. İyi ayarlanmış ağırlık dengesi
6. Kolay katlanma
7. Kumaş kalitesi

Eksiler

1. Ağır
2. Taşıma sepeti
3. Hareket kabiliyeti

Puan
Patikk Puanı
Kullanıcı Puanı
Oy Verin
Ağırlık
7.0
5.3
Kullanım Kolaylığı
7.0
8.0
Hareket Yeteneği
4.0
7.6
Güvenlik
6.0
8.8
Kalite
8.0
8.0
Kurulum
6.0
9.5
Kullanım Kolaylığı
7.0
8.0
Kurulum
6.0
9.5
Güvenlik
6.0
8.8
Kalite
8.0
8.0
Bir Bakışta

Chicco Liteway Puset alüminyum iskeleti sayesinde hafif ve kompakt bir yapıya sahip. Tam yatan sırt kısmı ek pedlerle desteklenmiş ve tek elle 5 farklı yatış pozisyonuna ayarlanabiliyor ve böylece doğumdan 15kg'ye kadar kullanılabilir hale geliyor. Ayak dayama bölümü 2 farklı pozisyona ayarlanarak doğru duruşu destekliyor. Geniş tentesi güneş ışığına karşı koruma sağlıyor. Geniş kapasiteli taşıma sepeti sırt çantası olarak da kullanılabiliyor. Sunduğu özellikler göz önüne alındığında fiyatının uygun olmasıyla Chicco Liteway tavsiye edebileceğimiz pusetler arasında yerini alıyor.

6.4
Patikk Puanı
7.5
Kullanıcı Puanı
3 ratings
You have rated this

Ağırlık ve Boyut

Açık konumda 46,5 x 87,55 x 103 cm boyutlarında olan puset katlandığında 29 x 29 x 105 cm haline geliyor ki bu da bagajınızda çok daha az yer kaplamasını sağlıyor. Chicco Liteway puset tek elinizi kullanarak 3 aşamada kolayca katlayabiliyor. Katlama işlemi bittiğinde ise otomatik kilidi devreye giriyor. Taşıma kolu sayesinde tek el ile kolayca taşınabiliyor. Katlanmış puseti geri açmak yine 3 aşamada yapılıyor. Taşınabilirlik sizin için önemliyse Chicco Liteway biraz ağır ancak katlandığında az yer kaplamasını tercih ediyorsanız kesinlikle alabileceğiniz pusetler arasında yer alıyor.

Chicco Liteway

 

Kullanım

Chicco Liteway puset orta büyüklükte diyebileceğimiz taşıma sepetine sahip ve bu sepet çıkarılıp sırt çantası olarak kullanılabiliyor. Bu eşsiz fonksiyonu sayesinde sepeti çıkararak pusetin kolayca katlanabilmesi sağlanmış. Yandan ve arkadan erişilebilen taşıma sepetine sırt dayama bölümü tam yatırıldığında ulaşmak zorlaşıyor.

Liteway’in geniş ve uzun tentesini dilediğiniz kadar öne çekip bebeğinizi güneşten daha çok koruyabilirsiniz. Daha fazla hava sirkülasyonu için yan kısımları çıkarılabilir şekilde tasarlanmış. Yine yanlarda tenteyi kilitleyebilen mekanizmalar mevcut ve karanlıkta fark edilebilir olması için ışığı yansıtan bir kumaş türü kullanılmış.

Sırt kısmı neredeyse tamamen yatabildiğinden yenidoğan veya seyahat anında uyuyacaklar için uygun. 5 ayrı pozisyona ayarlanabilen sırk kısmı 63 dereceden 14 dereceye kadar yatabiliyor. Tek dezavantajı, miniğiniz uyuduğunda taşıma sepetinden bir şey almanın zor hale gelmesi.

 

Hareket

Ön tarafında çift teker yerine tek teker kullanılan puset kaldırım, trotuar ve sert zeminlerde ortalama bir hareket kabiliyeti sağlıyor. Tek teker kullanımı aynı zamanda pusetin tek elle bile rahat itilebilmesini sağlıyor. Ancak kaldırım ve taş zeminlerde nispeten daha zor ilerleyen pusetten büyük tekerleklilerde olan konforu beklemek haksızlık olabilir.

 

Güvenlik

Pek çok anne-babanın en çok önem verdiği şey olan güvenlik konusunda Chicco Liteway puset sınıfı geçen bir performans sergiliyor. Kolayca kilitlenen ikiz fren sistemi bulunuyor ancak açarken tek tek açmanız gerekli. Kilitlendiğinde pusetin hareket etmesi için en az 3 kg’lık bir basınç uygulananız gerekiyor. Arkaya doğru devrilebilmesi için ise 17 kg’ın üzerinde bir ağırlığı asmanız gerekiyor. 5 noktadan kilitlenebilen emniyet kemeri sistemi ile güvenlik sağlanmış. Bu 5 noktadan 4’ünün -omuz ve bel bölgesi kemerleri- boyu ayarlanabiliyor. Bir kere doğru ayarlandıktan sonra küçük bebekler için bile güvenli bir yolculuk deneyimi sunuyor.

Chicco Liteway Puset

 

Kalite

Pusetin geneline bakıldığında kaliteli mazleme kullanıldığını görüyoruz. Pek çok yerde kullanılan dolgulu pedler sayesinde dokunduğunuzda yumuşaklığı hissediyorsunuz. İskeletine bakıldığında ise bağlantı noktalarının sıkı ve iyi şekilde yerleştirildiğini görüyoruz. Tekerlerine baktığımızda iyi kalitede ve patlamaya dayanıklı lastik kullanılmış. Tutma yerleri ise eğimli ve konforlu bir tutuş için kaliteli süngerler ile desteklenmiş. Alışılandan biraz daha yüksekte olmaları ayaklarınızın veya dizlerinizin pusete çarpmasını engelliyor.

 

Kurulum

Kutusundan çıkarıp kurmak çok karşmaşık olmamakla birlikte yaklaşık 5 dakikanızı alıyor. Kullanma kılavuzu daha sadece bir anlatım ve daha zengin görseller kullanılarak hazırlanabilirmiş.

 

Sonuç

Chicco Liteway puset hafif, ekonomik, kaliteli ve özellikli puset arayan ebeveynler için ideal bir tercih olabilir.

 

Yorumlar
Yorum yap

Yorum Yap

Ağırlık
Kullanım Kolaylığı
Hareket Yeteneği
Güvenlik
Kalite
Kurulum
Kullanım Kolaylığı
Kurulum
Güvenlik
Kalite

PATİKK
Araç çubuğuna atla